Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Lapsellani on syöpä
Re: Wilmsin tuumori
Hei!Ajattelin minäkin kertoa kuulumisia pitkästä aikaa.
Meillä hoidot loppuivat helmikuussa,ja maaliskuussa poika palasi kouluun.Maaliskuun lopussa oli myös hoidonlopetustutkimukset.Kaikki oli onneksi hyvin.Huhtikuussa oli vielä sädehoitojakso,jossa käytiin 7 kertaa.
Nyt odotetaan koska saadaan aika katetrin poistoon.Sen saisi ottaa pois jo vaikka tämän viikon lopulla,kun sädehoidosta on kulunut 2 viikkoa,ja verikokeita ei tarvitse enää ottaa,mutta aikaa tuohon poistoon ei kovin helposti näköjään saa,sillä ensin meile tarjottiin aikaa kesäkuun alussa!Lääkäri siihen sitten onneksi sanoi,että kyllä se täytyy aikaisemmin poistaa,koska siitä aiheutuu turhaa vaivaa.
- Wilmsin tuumoriÄiti T.R.
- Re: Wilmsin tuumorikukka
- Re: Wilmsin tuumoriwt iskä
- Re: Wilmsin tuumorikukka
- Re: Wilmsin tuumoriÄiti T.R.
- Re: Wilmsin tuumoriÄiti T.R.
- Re: Wilmsin tuumoriÄiti T.R.
- Re: Wilmsin tuumoriWT-isä
- Re: Wilmsin tuumoriPiian äiti
- Re: Wilmsin tuumorikukka