Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Sain diagnosin tunti sitten

Mammografiassa oli näkynyt alue, jonka vuoksi minut kutsuttiin koepalanottoon. Nyt viikon kuluttua sain puhelinsoiton jossa minulle kerrottiin varsin lyhyesti, että näytteessä oli pahanlaatuisia soluja ja siksi saan kutsun jonnekin polille tarkempaa määrittelyä ja jatkohoitoa varten.
Kun luin keskusteluja täällä, minusta näytti, että jotkut teistä ovat saaneet heti lausuntoja esim. vakavuusasteesta. Onko näin?
Miten minun pitäisi suhtautua yksityislääkärin käyttöön? Minkälaista hyötyä saisin siitä, jos mitään?
Osaako kukaan arvailla voisiko kysessä olla muualla sijaitsevan syövän etäispesäke? Löydös on pieni eivätkä imusolmukkeet ole turvonneet. Auttakaapa siskot, ole nyt yllättäen yksi teistä - siis meistä.
vivian | 18.2.2009 klo 11:09:16