Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: Omasta kehosta vieraantuminen
HeiKyllä tunnistan tuon tunteen. Kävin tällä viikolla kuntosalilla ja kyllä lihakset ovat saaneet osansa sytoista, painoja piti vähentää ja sarjaa lyhentää. Näin on ollut nyt jo kahden viime tiputuksen jälkeen, lihakset eivät vaan jaksa.
Kävin tällä viikolla myös kampaajalla, kun harvat hapset olivat niin resuisessa kunnossa. Ne hiukset, mitkä eivät ole lähteneet, ovat kuitenkin jatkaneet kasvuaan. Jakaus piti muuttaa toiselle puolelle päätä, kun toiselta sivulta on lähtenyt runsaammin hiuksia. Uutta kasvuakin hiuksissa ja ihokarvoissa oli jo ennen viimeistä Docetaxelia. Mutta tiukassa eivät tunnu olevan kiinni päänahkassa nuo jäljellä olevatkaan hiukset. Saa nähdä kuinka niiden kanssa vielä käy.
Iho on hoitojen myötä vanhentunut huomattavasti eikä tuo mainitsemasi turvotus yhtään helpota ihon hyvinvointia. Minulla paino sahaa 2-3 kiloa ylös alas ja kasvoista huomaa turvotuksen kaikista selvimmin. Turvotukseen kun yhdistää kortisonin tuoman kasvojen voimakkaan punoituksen, niin kassialma -look on valmis.
Onneksi tämä on tilapäistä, ehkä sitä normaalia olotilaa muistaa avostaa edes hetken, kunhan se aika sitten koettaa.
Makuaistia kaipaan minäkin ja oikealle maistuvaa punaviinilasillista silloin tällöin.
Hyvää viikonloppua kaikille.
- Omasta kehosta vieraantuminenpalsternakka
- Re: Omasta kehosta vieraantuminenTypsy
- Re: Omasta kehosta vieraantuminenkesätuulahdus
- Re: Omasta kehosta vieraantuminenSantruzka