Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Hei, eerika ja muut ison leikkauksen kokeneet

HEI! Leikkauksesta n.1v 10 kk aikaa, vieläkin nipistelee aina jossain kohtaa. Muistini mukaan eriasteisia kiputuntemuksia oli pitkään ja se kuului asiaan. Sinulla on vähän aikaa leikkauksesta kulunut, tuntemukset ovat ihan normaaleja ison leikkauksen jälkeen.Ja arpikudosta on paljon joka ei kuulu sinne, se voi vihloa.
Itse sain yllättäin kutsun viipalekuviin, kutsu tuli 4 pv ja kuvaus ja ultra on 27.4 Heti alkoi mielikuvitus lentää että veriarvoissa on jotakin. Ja myös vatsassa alkoi kolottaa ja olla enempi tuntemuksia, kuin myös keuhkoissa nipistelyä. Toisaalta toivon että kaksivuotis tarkastus on tarkempi ja siksi kutsu. En halunnut soittaa ja pilata lomaani.
Syö ummetuslääkettä ennen hoitoja se ei ole mukava vaiva kaiken päälle. Hyvä ettei pahempia sivuoireita , nauti pääsiäisestä.

pöpo | 6.4.2007 klo 18:48:00