Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Kokemuksia sopeutumiskursseista?

Julia! Hienosti psyykattu ja näinhän se onkin :)

Uskon, että ihmisen on paljon helpompi olla ja elää sairautensa kanssa, kun pystyy hyväksymään tilanteensa. Ei jää junnaamaan sairauteen, vaan jatkaa elämäänsä niillä eväillä mitä on!

Suru ja ahdistus on tietty käytävä läpi, niinkuin varmasti jokainen meistä sairastuneista käykin tai on jo käynyt.

Ihana kuitenkin huomata sinustakin Julia, että ole löytänyt valoa ja ulospääsyn kriisistäsi ja pystyt ajatelemaan elämää eteenpäin! :)

Annat voimaa ja hyvää mieltä ainakin minulle. Vaikka nyt hoitojeni ensisijainen tarkoitus onkin parantaa, niin uskon, että vaikka se ei onnistuisikaan, myös kroonisen rintasyövän kanssa pystyy elämään hyvää elämää. Kiitos Julia! :)
kevätmieli | 18.3.2007 klo 10:52:32