Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Kipeät suonet

Hei kaikille !
Myös täällä on suonet tiukkana ja käsivarsi hellänä, lisäksi tiputuspuolen kainalo on kipeytynyt ja tuntuu selkeästi patti. Huolissani kävin sitä näyttämässä tereveydenhoitajalle ja täytyy sitä alkaa tutkituttamaan. Tuntuu vain aika masentavalta, kun koko ajan on jossain mahdollinen syöpäpesäke. TT- kuvat eivät kuitenkaan kuukausi sitten kertoneet mitään, joten yritän lohduttautua sillä.
Viimeisetä sytosta on nyt neljä viikkoa ja kunto alkaa vähitellen palautua. Töihin paluu on heti tammikuussa ja toivon todella, että voin työt aloittaa eikä mitään uutta ilmene. Käsivarsikipuihin olen myös huomannut venyttelyn auttavan ja kevyt hieronta rasvauksen yhteydessä tuntuu myös mukavalta. Hiuksia ei ole vielä yhtään kasvanut, joulupukki muistikin usealla huivilla ja muilla päähinesysteemillä.
Hyviä välipäiviä kaikille !
terv. hannakaija
hannakaija | 28.12.2007 klo 15:51:06