Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: Kylmähattuhoito ja hiustenlähtö
Kiitos Carpe Diem!Kysyisin, määrättiinkö sinulle kortisonia myös cef:in kanssa. Minä en siitä lisäreseptiä saanut. Lääkäri mainitsi kyllä, että mahdollista on sitä saada pahoinvointiin. Varmaan odottaa, kuinka pahaa pahoinvointi on eka kerran jälkeen.
Kiva kuulla, että sinulla on viimeinen kerta lääkehoitoja perjantaina. Kaikki menee varmasti hyvin. Ne sädehoidot ovat kuulemma lastenleikkiä näiden rinnalla. Paitsi matkat, minulla on noin 200 km hoitoon. Tulee taksikyyti tutuksi, vaikka aionkin yöpyä Oulussa.
Hyviä elokuun päiviä ja jaksamista.
Hengessä mukana,
Ritu
- Re: Kylmähattuhoito ja hiustenlähtöHelena1961
- Re: Kylmähattuhoito ja hiustenlähtötaistelu-62
- Re: Kylmähattuhoito ja hiustenlähtöcarpe diem!
- Re: Kylmähattuhoito ja hiustenlähtöritu51v
- Re: Kylmähattuhoito ja hiustenlähtöcarpe diem!
- CEF ja laakitysKristaemilia
- Re: CEF ja laakitysAnskuli
- Re: CEF ja laakitysKristaemilia
- Re: CEF ja laakitysritu51v
- Re: Kylmähattuhoito ja hiustenlähtöHelena1961
- Re: Kylmähattuhoito ja hiustenlähtösantorini
- Re: Kylmähattuhoito ja hiustenlähtöMaatuska82
- Re: Kylmähattuhoito ja hiustenlähtötaistelu-62
- Re: Kylmähattuhoito ja hiustenlähtöUntuvikko