Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Munasarjasyövän jatkohoito

Moikka ja Pääsiäisen aikaa!
En osaa sanoa sinun jatkohoidoista. Mulla oli 6 hoitoa. Onko sulla millanen ca-125? Mulle sillon sanottiin, että sen perusteella katotaan tarviiko jatkohoitoja. Yksi ystävä sai ihan samaa taxolkarbo hoitoa ne jatkohoidotkin 3 kertaa.
Taas mulla leikkauksessa ollessa tuli tutuksi iäkkäämpi nainen, jota ei radikaalisesti leikattu. Häntä on hoidettu yli vuosi 3 viikon välein! Kovasti hän vaan "porskuttaa". Ihmettelen ja ihannoin miten hän on jaksanut hyvin. Matkustellut ja touhunnut täysillä hoitojen välissä, 80v.
Pyhien jatkoja ja aurinkoisia säitä!!!
pike44 | 21.3.2008 klo 09:26:59