Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: taxon jälkeen cefiä odotellessa

Hei

Niin kuin jokainen täällä on kertnut sinulle, me koemme lääkkeet yksilölliseksi.
Minusta Taxot oli alkuunsa kivemmat, koska ei ollut sitä pahoinvointia. Taxo kuitenkin lopulta aiheutti minulle pahimmat vaivat eli hermovaurion jalkapohjiini.

Cef hoitojen yhteydessä pyydä suonensisäinen korttisoni ja kytilli. Minä sain allergia tuntemuksiin cyrtegiä suun kautta. Vasta illallatuli pahoinvointi. Parhaan avun siihen sain ruokavaliosta, jonka joku konkari minulle antoi. Ensimmäisinä päivinä PH:n tasoittamiseksi vain porkkanaa ja greippimehu. Kaksi hoitojen jälkeistä päivää käytin myös Kytrilliä, kallis,mutta tehokas lääke.

Tsemppiä tv Eikuli
Eikuli | 3.1.2008 klo 12:25:54