Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: 5 vuoden Tamofenin jälkeen vielä Femaria - onko muita?
Hei Kukkamaaria!Millainen sinun syöpäsi oli, kun saat vielä Femaria Tamofenin jälkeen? Oliko sinulla kainalolevinneisyyttä?
Gradus?
3-vuotiskontrollissani lääkäri mainitsi, että jos minulla olisi ollut kainalolevinneisyyttä, niin Tamofen olisi vaihdettu jo 3-vuotiskontrollin yhteydessä johonkin toiseen lääkkeeseen. Nyt 4-vuotiskontrollissa ei ollut onkologin luona käyntiä, joten kukaan ei ole ainakaan vielä puhunut Tamofenin jälkeisistä jatkohoidoista. Oletko potilaana Meilahdessa, jossa minä käyn kontrolleissa?
Minun 5-vuotiskontrollini on vuoden päästä - ellei sitä ennen ilmene mitään.
iirukka
- Re: 5 vuoden Tamofenin jälkeen vielä Femaria - onko muita?iirukka