Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Rinnankorjaus hoikalle?

Syöpä todettu, ja nyt olen menossa rinnan/rintojen (?) poistoon. Korjausleikkauksestakin on ollut jo puhetta (voidaan ehkä tehdä samalla kun poistetaan..)
Mutta eri vaihtoehtoja itse tutkittuani (kun niitä tietopapereita sieltä sain) olen alkanut ihmetellä miten se minulle voidaan tehdä? Mitään ylimääräista nahkaa tai rasvaa ei nimittäin missään kohtaa kehossani ole, olen lähinnä alipainoinen. Mitä jää jäljelle jos selästä tai vatsasta jotakin leikellään? Eihän ihoni edes veny niin paljoa!!
Olen menossa parin viikon kuluttua plastikkakirurgin juttusille. Mutta ajattelin jos jollain olisi asiasta käsitystä..
Soulah | 22.9.2008 klo 00:27:52