Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Voi hitsin pimpulat nyt se hiusten lähtö alkoi

Hei Päivänsäde

Voithan sitä yrittää ettet leikaa vielä jos vaikka selviäisit niistä juhlista. Itse leikkasin noin 4 viikkoa ekasta taxosta kaikki pois kun niitä karvoja oli joka paikassa. Katso päivä kerralaan että miltä näyttä ja ennenkaikkea miltä sinusta itssestäsi tuntuu.

CEF ei ainakaan minulta vienyt hiuksia läheskään samaan malliin kuin Taxo. Leikkasin kyllä semmoisen siilin uudestaan kun hius oli hamppua ja nyt kasvaa kovaa vauhtia uutta tummempana kuin ennen. Kulmakarvatkin ovat saaneet aika tumman värin ja paksuutta on paljon. Pitää kai opetella nyppimään jos vielä levenevät.
Oleet kyllä ennenkin tummat ja tuuheat.

Joulun odotus terveisin Kutri
kutri | 10.12.2007 klo 09:15:53