Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Sytohoidot ja influenssarokotus?

Mielenkiintoista huomata influenssarokotuksen tiimoilta, miten erilaista informatiota ja ohjeita saamme. Kysyessäni asiaa omasta hoitoyksiköstäni minua suositeltiin ottamaan rokotus juuri sen vuoksi, että kuulun riskiryhmään. Pyysin saada polilta "todistuksen" syöpäpotilaana olosta. Sain sellaisen lapun, jossa kerrottiin, että kuulun riskiryhmään ja myös saman katon alla oleilevien tulisi saada rokotus, jotta tartuntariski pienenisi.

Otin rokotuksen kahden tiputuksen puolivälissä. Nippa nappa alaikäisenä sain sen alle 65-vuotiaiden rokotuksen. Minkäänlaisia tuntuvia haittaoireita ei tullut. Ei edes pistosjälki punottanut.

Maalaisjärjellä ajatellen veriarvojen merkitys on varmasti se ratkaiseva tekijä siinä suositellaanko näin vahvoja lisäaineita edellisten lisäksi.

Uppe


Uppe | 12.1.2013 klo 19:38:33