Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Onkohan minulla syöpä?
Re: Vastauksia odottelen, melanoomako?
Moikka,Mulla diagnosoitiin melanooma ihan muutama viikko sitten ja nytten odottelen imusolmukebiopsia-tuloksia.Eli voimia odotteluun,se epätietoisuushan tässäkin ikävintä on..
Mullakin melanooma oli luomessa rinnan alla,breslow 1,1 mm ja lisäpoisto nyt siis tosiaan tehty ja kaikki tutkimuksetkin.Oli ihanaa lähteä juhannukseksi mökkeilemään ja nyt olla tämä viikko töissä ettei tarvitse istua kotona miettimässä että milloinkohan lääkäristä kuuluu tuloksia.Toivottavasti pääset matkaan ja pystyt nauttimaan siitä täysin rinnoin (tai tietysti kaikkein paras vaihtoehto olisi tieto siitä että olet terve jo ennen matkaa!)
Paljon tsemppiä odotteluun,mä oon täällä aikalailla samassa veneessä..
- Vastauksia odottelen, melanoomako?Sihteeri-65
- Re: Vastauksia odottelen, melanoomako?midnightexpress