Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Sururyhmä

Ajatuksia 6v syntymäpäivänäsi

yritän keskittyä päivän askareihin pikkuveljiesi kanssa. Rakas, jos eläisit tänään juhlittaisiin synttäreitä. Veljesi Veikka 4.5v sanoi, tehdään kakku ja viedään haudalle...Sanoin että käydään ostaa kukkia mielummin. Kohta veikka tuli pihalta, valkoisia kukkia kädessä. "Nämä voidaan istuttaa Oton(pikkuveli 3v)kaa haudalle."

On niin riipaisevaa ajatella kuluneita vuosia. Ihania ja kipeitäkin muistoja jotka satuttavat ja kantavat! olit 3v8kk kun todettiin neuroblastooma syöpä. sait heti kaikki hoidot ja "kotiuduit" sairaalasta joulun-04 jälkeen "terveenä" tyttönä. Kesä05 oli ihanaa aikaa. Reissattiin ympäri suomea ja tehtiin kaikkea mahdollista... Syksyllä kuitenkin tauti uusi, mitään ei ollut tehtävissä. Hyvin meni loppuun saakka. Olit vain väsynyt viimeiset kaksi viikoa. 13.11.2005 isäinpäivänä enkelit noutivat sinut rakas taivaan kotiin.

Ei nähnyt enkeliä kukaan muu, hymyyn kävi vain pieni suu. Ei kutsua taivaan hyljätä voi, kun aika täältä on lähteä pois.

On niin ikävä, mutta onneksi on muita lapsia jotka pitää elämässä kiinni. Sinä rakas kuljet aina mukanamme. Tänään viedään kynttilät ja kukat kauniille haudallesi.

Eletään vain päivä kerrallaan, niin jaksaa jatkaa paremmin! Voimia kaikille, ystävät.
IIAnäiti | 28.7.2006 klo 15:54:46