Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Yleistä syövästä

Re: PV / ET ja sikaflunssa

Tervehdys kaikille!
Olen saanut sikainfluenssapiikin. Perusteena oli, että minulla on lääkitys (Interferoni) ja siitä syystä kelakortissa tuo 117-merkintä.
Rokotuksesta on nyt 2 vkoa. Viime viikolla otin kausi-influenssarokotteen.
Sika-piikistä nousi kuume. Voi olla, että kuumeen nosti itse asiassa Interferoni, kun otin piikin saman päivän iltana, jona olin saanut sika-rokotteen.

Kovasti on lapsieni perheissä ollut tautia, ilmeisesti sikainfluenssaa. Muutamilla tauti on ollut tosi kova, toisilla lievempi.

Viikonlopuksi on luvattu, että aurinko pilkahtaa pilven takaa. Käykää ihmiset katsomassa. On se vielä kaiketi olemassa.
leilahelena | 20.11.2009 klo 15:26:58