Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Lähipiirissä syöpäpotilas

Re: Ero

Eksyin äsken vähän sivuraiteille...

Juttuni idea oli se että meilläkin miehen ensimmäinen reaktio oli että hän lähtee. Olin yllättynyt, koska odotin täysin päinvastaista reagointia, että hän korostetusti haluaisi onnellista perhe-elämää. Nyt ymmärrän että epävarmuus ja pelko syö energiaa ja on helpompaa olla yksin pahan olonsa kanssa. Meillä ainakin mies joutui minun tukijakseni, eikä hän nytkään näytä pelkoaan tai kipujaan, on vain pahantuulinen silloin.

Jos miehesi oikeasti muuttaa omaan asuntoon, ei se välttämättä tarkoita että suhteenne päättyy. Jos kyse onkin miehen reagoinnista syöpään tässä vaiheessa kun hoito on ohi?


Tuntematon uhka | 13.1.2007 klo 17:20:40
  • Ero
    Miiru
    13.1.2007 klo 14:19
    • Re: Ero
      Tuntematon uhka
      13.1.2007 klo 16:55
    • Re: EroTuntematon uhka
      13.1.2007 klo 17:20
    • Re: Ero
      rakkausvoittaa(ko)
      4.2.2007 klo 19:51
      • Re: Ero
        Tuntematon uhka
        6.2.2007 klo 16:20