Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Lähipiirissä syöpäpotilas
Re: iskän syöpä
Kuulostaa niin tutulta tuo ruokahaluttomuus ja väsymys.. Iskällä oli sama juttu.tiiän miten syöpä runtelee läheisiä rajusti, mutta aina kun iskän näki, sai voimaa ja uskoa.Ei koskaan "säälitelty" vaan oltiin ihan normeja.. itkettiin sit vasta aina omissa oloissa. Iskä ei todellakaan halunnu sääliä.
Iskä haudattiin 6.8 ja päivä oli todella raskas.Mutta saatiin ihana pappi, joka noudatti meidän läheisten toivetta,että puhuis iskästä mukavan hauskasti.
Kävin juur viemässä iskälle kynttilän ettei tarvii pimeessä olla..
moni on sanonu ,että hautajaisten jälkeen helpottaa, mutta paskanmarjat, nyt vasta surenkin..ajatus iskästä maan alla saa mut ahdistuneeks. :(
Toivon paljon voimia teille ja äidillesi.
ilmottele tilanteesta. Iso halaus!
- iskän syöpäMarzo74
- Re: iskän syöpäRutto
- Re: iskän syöpäMarzo74
- Re: iskän syöpäRutto
- Re: iskän syöpäMarzo74
- Re: iskän syöpäiltatähti
- Re: iskän syöpäMarzo74