Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Alkutaipale + Odotusta = Stressi

Kaikkea hyvää voimaa ja kärsivällisyyttä minäkin, entinen rintasyöpäpotilas toivotan. Ymmärrän myös paineesi nyt juuri, mutta asiaan yhä lähemmin tutustuminen ajan myötä sekä varsinkin tieto omasta tapauksesta auttaa varmasti eteenpäin, oli jatko sitten mitä vain.

Edellä oleviin kommentointeihin yhdyn minäkin. Kyllä sinulla vielä aikaa on elämässä. Tilanne jotensakin henkisesti helpottaa, kun on diagnoosit ja pientä omaa opiskelua käsissäsi. Muistathan tosiaan kysellä asioita kaikenlaisilta ammatti-ihmisiltä sekä just meiltä 'kokeneiltakin'.

Huomaa myös näillä cancer-sivuistoilla tai poliklinikan seinillä ilmoitettu 'Syöpäneuvonta'-puhelin. Itse olen sinne aikoinaan soitellut: he jotka vastaavat, tietävät ja ovat ihania, just oikeita puhumaan kanssamme, kun ahdistaa ja kun on kyseltävää. Siunausta etteenpäin sinulle.
Tiedokas | 26.1.2011 klo 15:49:30