Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: Kesä 2010 sytoilija
Täällä vielä yksi kesän 2010 sytoilija...Tämän hetken tilanne: syvä masennus, huonot yöt, pahentunut paniikkihäiriö, painoa, lääkkeitä, hiukset jollaisia en olisi koskaan halunut, lymfaödeema.
Elämä on muutenkin kriisissä.
Apua olen saanut työterveydenhuollon kautta, oikein erinomaista apua. Käyn sitä kautta yksityisellä psykiatrilla. Lisäksi tapaan työterveydenhoitajani kerran kuukaudessa.
Elämä ei lopu, kun syöpä alkaa. Eikä elämä palaa kaiken jälkeen siihen mihin se muka aikanaan jäi.
Mutta pakko on jaksaa, tunti tunnilta, päivä päivältä. Eivätkä kyyneleet ole koskaan kaukana! Niitä saattaa tulla vuolanaan jopa kotimatkalla töistä paikallisjunan ruuhkavuorossa.
Silti tsemppiä kaikille!
Terveisin Maarit pitkästä aikaa
- Kesä 2010 sytoilijakesätuulahdus
- Re: Kesä 2010 sytoilijaTulevaisuus?
- Re: Kesä 2010 sytoilijakesätuulahdus
- Re: Kesä 2010 sytoilijaMaarit65
- Re: Kesä 2010 sytoilijakesätuulahdus
- Re: Kesä 2010 sytoilijakultsikki