Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Onko kokemusta sahaavasta kuumeesta, miten hoidettu?

Sellainen kommentti pitää vielä lisätä, että viluhorkka liittyi usein valkosolujen tason laskuun. CEF:n kanssa se viivästyy, joten todennäköisesti se on sinullakin jatkanut vielä laskuaan. Toisaalta vuorokausikin voi korjata jo tilannetta paljon.

Tärkeää on - muutoin hyvästä voinnista huolimatta - malttaa levätä ja syödä energiapitoisia ruokia. Ja aina kannattaa soittaa ensiapuun, vähänkään jos kunto alkaa epäilyttää. Soittaessaan pitää mainita saaneensa sytostaatteja, milloin voi varmistaa sen, että saa asianmukaisen kohtelun.

Terveisin
Karhutar | 28.9.2011 klo 10:18:25