Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Terveisiä töistä!!

Hei, tautinen ja kumppanit. Mukava kuulla, että yksi toisensa jälkeen palaa sorvin ääreen. Minulla on ensimmäinen työkuukausi takana. Ihmettelen, miten hyvin on mennyt. Ergotaminia syön v-oireisiin. Tosi hyvä apu. Nukun melko hyvin yöt, ja kun työpäivän päälle nappaan päikkärit, niin iltakin sujuu. Aivot ovat välillä lujilla. Välillä tulee kertakaikkiaan black out, jos on monta asiaa päällekkäin hoidettavana. Työkaverit onneksi suhtautuvat lämmöllä ja ymmärryksellä.
Syöpä ei mahdu enää ajatuksiin päivittäin. Joskus sitten yhtäkkiä pukkaa pelko uusimisesta. Kopeloin edelleen oudon tuntuista ex-tissin ympärystä ja mietin, miksi se on niin tunnoton.
Päällimmäisenä ajatuksena on aamuisin kuitenkin kiitollinen tunne työkyvystä ja normaalista arjesta.
Lueskelen aika usein kuulumisianne, vaikka itse olenkin siirtynyt syrjään aktiivikirjoittamisesta.
Sisua ja optimismia hoitojen keskelle. Lämmöllä lillukka
lillukka | 13.9.2007 klo 21:25:50