Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: munasarjasyöpä

Hei!
Minulle itselleni tehtiin leikkaus ensiksi ja sitten hoidot. Mutta tunnen naisen ja on ystävänikin jolle tehtiin ensiksi leikkaus, mutta siinä ei tehty "poistoja". Lääkärit arvioi, että on hoidettava ensiksi. Kolme hoitoa, sitten iso leikkaus ja sen jälkeen viellä kolme hoitoa. On ollu 6 vuotta terveenä.
Joten luottavaisin mielin. Missä sairaalassa sinut leikataan? Itselläni oli leikkaus Kyksissä, muuten kuulun Pohjois-Karjalan keskussairaalan alueelle. Siellä sitten Kuopion konsultoimana oli hoidot. Nyt 3. kontrolli ensikuussa. Aivan sama jännitys päällä ;)
pike44 | 9.4.2008 klo 16:49:49