Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Hiukset takaisin?

Kiitos Kevätmieli lohtuhalista! Ihana,että sulla on ollut CEFin kanssa helpompaa!!!
Olen yrittänyt irrottautua vähän tästä "riippuvuudesta" ja elää "normaalia" ,siis syöpäpotilaan normaalia elämää enemmän.Ihan kiva on ollut viettää mukavaa päivää esim kaupungilla "terveen" ystävän kanssa ja unohtaa sairaus hetkeksi,mutta kyllä ne ajatukset taas illalla pudottaa maan pinnalle..ja "sairastuvalle".

Alkaa myös huolestuttaa syksyllä työhönpaluu näillä aivoilla!!Muisti huono,ajatuksen kulku (siis katkeaminen..),päättelyky,keskittymiskyky tosi huonoa!Ei kyllä paranisi tällä hetkellä tehdä edes kahta asiaa yhtä aikaa!!Arvatkaapa monetko aamupuurot on kevään aikana palanut kattilan pohjaan... aika monet.Lisäksi sormet suoltaa ties mitä tekstiä näppikseltä.JOs nyt yleensäkään toimivat edes tavallisesti.Itsellä sormet tosi jähmeät,varsinkin aamuisin.Lisäksi kömpelyyttä;tavarat putoilee,lasit kaatuu...enemmän kuin nuorimmalla lapsella.
Onko muilla tällaisia oireita ja helpottaako ne??

NYt pitäisi mennä suihkuun ja pukeutumaan,ettei taas jää jumiin koneen kanssa!
Mukavaa päivää!!
tautinen | 1.6.2007 klo 09:46:51