Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Mietteitä leikkausta odotellessa

Minulla oli 21mm. syöpä ja se leikattiin hyvin marginaalein, siis tarkoittaa, että tervettä kudosta oli riittävästi kasvaimen ympärillä.
Sen jälkeen sytot, säteet ja antiestrogeeni viideksi vuodeksi koska oli hormoonipositiivinen. Ei edes ehdotettu koko poistoa. Rinnan kokohan on myös määräävä. Jos on kovin pieni rinta niin eihän siitä voi osaa ottaa.
Ensi kuussa kaksi vuotta tulee leikkauksesta ja kaikki on toistaiseksi hyvin. Olen näissä asioissa luottanut siihen mitä lääkäri ehdottaa.
Tulevaisuus? | 12.3.2012 klo 22:24:25