Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: Munasarjasyöpä
Hei! Ikävä kuulla että olet sairastunut. Mutta se on iloista kuultavaa, että olet leikkauksesta hyvin selvinnyt ja luokka l oli tämä "pirulainen".Sekin on positiivistä että näin nopeasti pääset hoitoihin. Minulla leikkaus helmikuussa luokka lll ja löydös 3. Oli 6 hoitokertaa ja nyt sitten kontrollit 2 kk välein.
Pelkäsin hoitoja etukäteen, pelkäsin pahoinvointeja ym. Mutta kaikki meni ihan hyvin. Hoitojen jälkeen on muutama päivä sellanen öllö olo. Ehkä pahin on 2-3 päivä hoidon jälkeen. Mitä useampi hoito niin mennee enemmän päiviä vähän väsyneempänä. Kaikkihan on yksilöllistä. Minä pystyin lähes 100%.sesti töitä tekemään, mutta sillai että väliin otin aina päiväunet, yksityisyrittäjällä on mahdollisuus ;). Olet nuori ihminen ja kun muistat syödä ja liikkua, pitää itsesi hyvässä kunnossa uskon että kaikki menee hyvin. Täällä keskustelufoorumissa voit kysellä ja kertoa kokemuksista.
t. pike
ps. pahoinvointi lääkkeet on tehokkaita
- MunasarjasyöpäEveliina
- Re: Munasarjasyöpäpike44
- Re: MunasarjasyöpäEveliina
- Re: Munasarjasyöpämeikku
- Re: Munasarjasyöpäpike44
- Re: Munasarjasyöpämeikku
- Re: Munasarjasyöpäaion selvitä
- Re: Munasarjasyöpämeikku
- Re: MunasarjasyöpäOnerva