Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: Sadetta-aurinkoa-sadetta...
Hei,ajateltiin,kun päästiin niin alussa hoitamaan,että pelkkä leikkaushoito olisi riittävä. Kahdeksan vuotta sitten vähän huonolla kielitaidolla jäi monet asiat kysymättä.Asun täällä Pohjois-Ruotsissa. Tää graduskin selvisi mulle vasta nyt, kun osasin kysyä, se oli silloin 1.
Kasvaimen koosta mulla on mielikuva, että sanottiin pieneksi. Kuitenkin marginaali syöpäsoluiseen kudokseen oli liian pieni ja sitten poistettiin kokonaan.
Kyllä mie uskon että on hoidettu aivan oikein, kuitenkin niin monta vuotta kului. Tää sairaus vaan on kai sellainen, että se voi sitten vuosien päästä taas ilmaantua. Neulanäyte, joka otettiin maksasta, osoitti sen olevan samaa kuin aiemmin.
Manssi
- Re: Sadetta-aurinkoa-sadetta...Manssi
- Re: Sadetta-aurinkoa-sadetta...MeriTuuli
- Re: Sadetta-aurinkoa-sadetta...hannakaija
- Re: Sadetta-aurinkoa-sadetta...helmikuu