Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: uusi potilas

Klikkaat vaan tota mun nimimerkkiä, siitä aukeaa uus ikkuna johon sit vaan kirjoitat. Ja lukemaan pääsee kun kirjautuu sisään, klikkaa kirjekuoren kuvaa vas. ylälaidassa ja sieltä löytyy jos on privaviestejä.

Mullehan tehtiin se kainaloevakuaatio, kun vas. kainalosta löytyi pari metastaasia. Eli tyhjennettiin. Patologin vastauksesta riippuu jatkotutkimukset, eli jos yli neljä imusolmuketta metastasoinu, tehdään levinneisyystutkimukset eli luusto + muut. En tiedä..

Muita tutkimuksia ei siis ole tehty vielä, ja ens to jälkkärissä saa sit kuulla miten etiäpäin. Olis kyllä hyvä ajatus alkaa hoitaa peruskuntoa ettei olis ihan raato hoitojen jälkeen..

Mulla tää oli duktaalinen syöpä rinnassa mutta kun gradus oli III (se ärhäkin muoto) se oli kai sen vuoksi päässy kainaloon asti. Tai sit ei.
tigemauk | 3.9.2008 klo 17:56:22