Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Sädehoidot alkoivat

...oli mukavaa lukea kuulumisiasi. Sen suolaliuoksen tekeminen...paljonko vettä ja paljonko suolaa? Eivät ole vielä minulle sitä hoidoissa neuvoneet.

Totta puhut...kyllä tämä sairastaminen ottaa välillä koville, joskus sitä miettii millaista elämä olisi ilman tätä sairautta, mitä sitä nyt tekisi ...murehtisiko ihan jonninjoutavia asioita. Kyllähän tämä kokemus muuttaa elämänasenetta, toivon, että oppisi elämään päivän kerraallaan ja nauttimaan jokaisesta hetkestä.

Minä olen myös pidentänyt lenkkejä ja jaksan jo hyvin ulkoiluttaa meidän koiraa, mikä asia on tosi ihanaa.

Juu, maisema hoitohuoneen katossa on kaunis, minä en tosin sitä katsele paljoa, kun peitän silmäni. Ensi viikko kun on kulunut, niin olen puolivälissä hoitoja, sinä hieman pidemmällä.

Reipasta mieltä ja iloisia hetkiä elämääsi!

Sini-likka | 12.2.2012 klo 17:43:10