Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: Viimeinen Keikka
Hei!Minulla uusiutunut rintasyöpä ja ajattelin myös tässä hoitojen välissä olla töissä hyvinä päivinä. Viime viikko piti olla töissä ensimmäisen kerran huhtikuun puolivälin jälkeen, mutta menikin suunnitelmat uusiksi kun tuli ripulista paise pakaraan (!!) ja se leikattiin viime viikolla auki ja nyt vaihdellaan sorpact nauhaa joka toinen päivä ja lääkäri kirjoitti suorilta 2,5 vkoa sairaslomaa. Eli yritän seuraavan kerran heinäkuussa töihin menoa.
Katsotaan nyt annetaanko tämän takia keskiviikkona 3:tta docetakselia. Huomisen verikokeet kertovat paljon ja lääkärikin huomenna aamupäivällä.
Olisi se toisaalta mukava töissäkin olla ihan vaihtelunkin vuoksi, mutta ensisijaisesti haluan kyllä saada itseni terveeksi ja viedä hoidot aikataulussaan loppuun. Eikä toisaalta tiedä miten tässä vielä olot heikkenee hoitojen edetessä. Sinulla tietysti suuri etu, jos kotoa käsin saa tehdä etätöitä. Toivotan paljon voimia ja jaksamista Sinulle hoitoihin!
- Viimeinen KeikkaMinnalla
- Re: Viimeinen KeikkaSantruzka
- Re: Viimeinen KeikkaMinnalla
- Re: Viimeinen KeikkaCuskan Alec
- Re: Viimeinen Keikkaburacell
- Re: Viimeinen KeikkaMinnalla