Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: Nyt se on sitten koettu
No joo, ei oikein irronnut - vaikka minullakin on kaikenmittaisia hiuksia elämäni aikana ollut. Ihan samanmallisen peruukin valkkasin, ettei vain kukaan puolituttu hoksaisi minun käyvän syöpähoidoissa.Sitten tuosta peruukin pitämisestä. Minulla ei ollut koskaan sen kanssa täysin luonteva olo. Niinpä virkkasin puuvillalangasta pipoja untuvieni peitoksi. Pipot olivat sen verran tiukkoja, että ne kestivät veneillessäkin päässä, mutta useammankin kerran jumpassa paiskasin koko laitoksen menemään, kun eihän se pysynyt enää päässä kun kävi hikisenä pitkälleen.
Nyt ovat jo hiukset jonkin aikaa olleet samanlaiset kuin ennenkin hoitoja, ja niitä on ohennettukin, kun pyrkivät niin voimallisesti pystyyn:)
T. Karhutar
- Nyt se on sitten koettuSitähän se oli
- Re: Nyt se on sitten koettuhiutale
- Re: Nyt se on sitten koettutigemauk
- Re: Nyt se on sitten koettuKarhutar
- Re: Nyt se on sitten koettuaasi ihaa
- Re: Nyt se on sitten koettuiirukka
- Re: Nyt se on sitten koettuSitähän se oli
- Re: Nyt se on sitten koettutuutikki-t
- Re: Nyt se on sitten koettuellinoora