Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Ensimmäiset taxot

Hei, kaikki kanssasiskot,
teitä näyttää tulleen, uusista nimimerkeistä päätellen, koko joukko uusia tuttavuuksia tänne, tervetuloa vain joukkoon. Mie olen jo "veteraani", palstalla en niin kovin kauan, mutta sairauden kanssa on nyt kahdeksas vuosi menossa.

Mie aloin syyskuulla saamaan taxoa levinneeseen rintasyöpään. Suht hyvin meni pari ensimmäistä, heikotukset ja totaalinen väsymys yllättivät kyllä, mutta muuten ei ole ollut isompia sivuvaikutuksia.

Kolmannen hoidon jälkeen kuitenkin yks aamu suihkussa huipautti kerran ja aattelin "mitäs tää nyt on". Tultuani suihkusta olo muuttui oudommaksi ja mittasin rannemittarilla paineet. 99/68 ja syke 115. Siitä asti se on ollut normaalia korkeampi, mutta kuitenkin alle sata. Verenpaineet ovat pysytelleet aika hyvin normaaleina 130/80.

Usein huonot olot ovat olleet esim. huonosti nukutun yön jälkeen tai sitten, että olen puuhaillut liikaa yhteen menoon.

Kovasti voimia kaikille uusille ja vanhoille tutuille,

Manssi
Manssi | 6.11.2007 klo 11:09:31