Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
2 pv leikkauksesta
Heippa,Eilen tulin kotiin Taysista leikkauksen jälkeen. Leikkaus meni hyvin. Koko rinta poistetiin ja kainalo tyhjennettiin. Ei mitään särkyjä eikä pahoinvointia. Mitään lääkkeitä ei ole tarvinnut ottaa.
Tuntuu vain, että dreeni olisi irronnut. Nestettä tulee niin, että joudun pitämään pyyheliinaa rinnalla koko ajan. Sidettä en ole vielä uskaltanut irrotaa ja katsoa. Tänään se kuitenkin pitää tehdä, kun pitää suihkutaa haavaa ekan kerran. Sairaalasta sanottiin, että jos dreeni irtoaa, sitä ei enää akaisin laiteta. Ällöttää pitää tätä dreeniä.
Muuten voin erittäin hyvin eikä enää itketäkään koko aika. Ehkä tämä vielä tästä...
Hyvää juhannusta kaikille ja nautitaan näistä hienoista kesäpäivistä.
- 2 pv leikkauksestaeevis
- Re: 2 pv leikkauksestaSipriina
- Re: 2 pv leikkauksestaohdake
- Re: 2 pv leikkauksestahannakaija
- Re: 2 pv leikkauksestaohdake