Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Onkohan minulla syöpä?

Re: Päässä jotain ylimääräistä?

Hei!
Ajattelin pitkästä aikaa päivitellä tilannetta..
Huomenna taas aika TYKSiin neuro-oftamologille. Halvaus ei vieläkän ole parantunut, eli kahtena nään vasemmalle koko ajan. Myös oikealla puolella on nyt alueita joissa ajoittain näkyy kahtena. Lisäksi valot esim. virtanapeissa,liikennevaloissa välkkyy inhottavasti ja tuntuu ettei saa katsetta tarkennettua kunnolla. Hankala selittää... Silmät ovat siitä syyskuusta asti olleet ihan koko ajan kipeät ja punoittavat. Inhottava vaiva! Silmälaseista, jotka sain joulukuussa en ole kokenut olevan älyttömästi apua.

Ihme vaivoja tullut kasapäin lisää. Sydämen tykytyksiä(lopetettiin tyroksiini), jäätävä väsymys, hengenahdistus, luu- ja lihassäryt(välillä ihan karmeet). Lisäksi reiteen ilmestynyt kuoppa, jota työterveyslääkärikin ihmetteli. Keskellä etureittä, poikittain semmoinen 5x3cm kuoppa. Aivan kuin reisilihas ois syöpyny siitä kohtaa pois. Otatti jonkin lihasentsyymiarvon, joka oli norm.(CK?-79). Kupan puoleinen polvi etenkin tosi kipeä ja mustelmilla, vaikken ole loukannut sitä mihinkään.
Borrelioosin vasta-aineet mitattiin, negat oli.

Tuskin liittyy kaikki toisiinsa,mut tulipahan sanottua kaikki kerralla :D Huh, helpotti!


TE | 28.2.2012 klo 10:47:23