Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Sururyhmä

Re: Äitini muutti pois..

Kiitokset viestistäsi ja osanottoni myös sinulle..Olen tosiaan myös iloinen siitä ettei äitini tarvinnut kärsiä kovin kauan. Hän oli myös kovin positiivinen ja iloinen ihminen rankaan loppuun asti. Sisupussi oikein..viime to hän vielä itse käveli väkisin vessaan ja takaisin sänkyyn,heh!Siinä kyllä isä sai kuulla kunniansa kun ei ollut kuulemma herännyt.
Hautajaiset pelottavat minua myös...huomenna pitäisi mennä järjestelemään asioita. Eipä niissä varmaan mitään kovin ihmeellistä ole..viimeisen viiden vuoden aikana olen joka vuosi ollut vähintään yksissä hautajaisissa..odotin jo tästä vuodesta erilaista mutta nämä ovat jo toiset tälle vuodelle. Jospa nyt sitten vihdoin alkaisi iloiset ajat..edes seuraavat kaksi minuuttia kerrallaan.
Kiitokset että saan täällä jakaa tunteitani muiden kanssa!
pisara | 12.4.2006 klo 00:30:19