Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Hoidot ja seuranta
Re: Myelooma ja kantasoluhoito
Hei Janeth!Mukava kuulla että olet jo kotiutunut, siitä se toipuminen alkaa. Olo oli minullakin aika hutera vielä kuukauden päivät, mutta siitä se sitten lähti kohenemaan. Ruoka töykkää jonkun aikaa, mutta sekin korjaantuu pian ja maistuu kohta liiankin hyvin. Minulla putosi paino sairaalassa 9 kg ja nyt on tullu jokunen kilo jo takaisin, vaikka olisin toivonut että olisivat pysyneetkin pois.
Mieli on minullakin välillä maassa, mutta sitten ajattelen että olen saanut hoidon jonka pitäisi auttaa ja parantaa. Olen käynyt nyt labrakokeissa ja kontrollissa kerran kk:ssa, tulokset on olleet hyvät. Saan kerran kk:ssa sen Zometa tiputuksen ja syön lisäksi Cotrim Fortea 3 kertaa viikossa ja Ideos-kalkki D:tä 2 kertaa pv:ssä.
Ei anneta periksi ja uskotaan että tästä selvitään!
Ei muuta kun tsemppiä ja voimia sinulle sinne kotiin! t.Maarit
- Re: Myelooma ja kantasoluhoitomaarit49
- Re: Myelooma ja kantasoluhoitoHaapapuu
- Re: Myelooma ja kantasoluhoitoToiveikas62
- Re: Myelooma ja kantasoluhoitomaarit49