Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Lapsellani on syöpä

Re: Rabdomyosarkooma!

Etsit perheitä joissa sairastettu rhabdomyosarkooma vauvana. Minun lapseni oli 18 kun sairaus todettiin, mutta ajattelin silti sinulle vastata. Tämä on erittäin harvinainen syöpä. Pikkulapsilla yleisempi kuin minun lapseni ikäisillä. Sikäli tilanteenne on parempi, hoidot kuulemma tehoavat paremmin pienillä.
Missä lapsesi syöpä on? Tietoa netistä vaikeaa saada, ja vielä vaikeampaa on suodattaa oikea ja väärä tieto. Varmasti saat parasta tietoa ihan vaan kysymällä omalta lääkäriltänne. He vaikuttavat usein kiireisiltä, mutta varmasti vastaavat, jos kysytte.
Tällä hetkellä poikani syöpä on uusiutunut ja ennuste ei ole hyvä. Yritetään elää täät hetkeä ja nauttia pienistä asioista!
tulevaisuuspelottaa | 24.10.2006 klo 15:02:12