Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Sädehoidosta

Joo, uskoisin kyllä että säteiden aikana pystyy käymään töissä ihan hyvin, kyllä mäkin jaksaisin, mutta olen päättänyt olla saikulla koko hoitoputken ajan. Mun puolestani sijainen hoitakoot työt, minä keskityn itseni hoitamiseen. Tietty jos pahasti palaa iho, niin sitten voipi olla heikkoa.

Mulla on vasta viikko takana, vähän on rintakudokset välillä arkana, mutta muuten ei mitään ihmeitä. Aurinkoa koitan vältellä, vaikka nytkin olen lähdössä piknikille rantaan pojan kanssa. Pitää pyyhkeellä suojata tuo oikean puolen hartian ja rinnan seutu.
kevätmieli | 7.8.2007 klo 13:54:25