Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: Muistihäiriöitä rintasyövän sytostaattihoidosta?
No hei! Minäkin kommentoin tätä asiaa, kun en ole huomannut erikoisempaa muistin huononemista. Ehkä vähän juuri sytostaattien aikaan ja vähän sen jälkeen, mutta silloin ei jaksanut ajatella.Päinvastoin muistelen, että ennenkuin sairaus todettiin, olin tosi väsynyt ja työelämässä silloin olin hajamielinen. Sairaus silloin jo vei voimavaroja.
Olisiko sillä merkitystä, että käytin jäähattua. Jos se nyt vähentää sytostaattien pääsyä aivoihin. Toisaalta taas sitä ei joka paikassa suositella, koska siellä mahdollisesti olevat syöpäsolut eivät saa lääkeannosta. Ei sitä tiedä mikä on parasta!
Hoitojen loppumisesta on yli kaksi vuotta.
- Re: Muistihäiriöitä rintasyövän sytostaattihoidosta?Tulevaisuus?