Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Missä mennään kesän 2010 sytoilijat?

Kylläpä tuo aika rientää. Itselläni oli sytot myös kesällä 2010. Kontrollista on selvitty puhtain paperien. Masennus hiukan yllätti ja tämän kehon kanssa eläminen ei oikein ole onnistunut. Ei oikein tule mentyä urheilemaan tai uimahalliin. Normaali elämä ei ole sellaisenaan palannut.

Olen alkanut hyväksyä sen, että elämä on nyt muuttunut ja sen kanssa pitää jatkaa elämää. Masennus alkoi helpottaa ja uskovainen on uudesta kehosta jälleen kun sain ajan plastikkakirurgille. Odotan innolla. Syöpäyhdistyksen jumppa ja liikuntaryhmiä kiittelee. Niiden avulla olen uskaltautunut jälleen liikkumaan kun kaikki on enemmän tai vähemmän silputtua.

Hiukset kasvaa kovaa vauhtia ja väriäkin on niihin taas saanut kampaajan avustuksella. Jokaista kiristystä ei ihan joka päivä mieti ja syöpäkin jää pikkuhiljaa taka-alalle. En ole näillä palstoillakaan ihan niin kamalan ahkeraan käynyt enää kuin ennen. Ehkä sekin on hyvä kun ajatuksissa ja elämän sisällössä on muutakin kuin syöpä.
kesätuulahdus | 10.12.2011 klo 11:29:29