Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Suven suloisena aamuna

Helteinen päivä ollut!

Sartsa, kuulemma ei ole kauheasti merkitystä kestääkö iho hyvin aurinkoa vai ei. Ei voi ennustaa kenellä iho kärsii sädehoidosta eniten. Minäkin kestän aurinkoa hyvin, mutta nyt punottaa aika lailla. Mutta hoitajan mielestä ei vielä kovin pahan näköinen. 4 kertaa olisi jäljellä, mutta ihoon vaikutus kestää pari viikkoa hoidon jälkeenkin. Eli varovainen kannattaa olla auringon kanssa. Minulla huivi kaulalla suojana, kun paidat ei tahdo olla tarpeeksi umpinaisia. Vaikeaa tämä kyllä on kesällä.

Mulla huomenna pitkä päivä, on geneetikko ja sädehoitolääkäri molemmat. Täytyy laittaa onkologille listalle kysymyksiä valmiiksi. Kaikenlaista mietityttää jatkoa ajatellen. Nyt iltapalalle.

Hyvää alakanutta viikkoa kaikille ja voimia ihan jokaiselle!

mimi
mimi | 4.6.2007 klo 21:19:52