Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Juuri kyytiin hypännyt

Tervetuloa kyytiin - vaikka kuten muutkin ovat todenneet, ketään ei tänne enää haluttaisi mutta se päätös ei ole meidän käsissä!

Olet varmaan muualta kuin Helsingistä kun sulla on noin nopeasti edennyt kaikki. Minä sain seulonnan kautta tiedon 5.4. ja viikko sitten oli leikkaus, imusolmukkeista en vielä tiedä koska aika lääkärille on vasta 28.5.

Samat ajatukset mulla kuin sulla vielä, ei muita kipuja kuin käsi, se täytyy saada kuntoon.

Ehkä kannattaa olla iloinen siitä että asia ei herätä kovasti tuntoja, kamalinta on tässä ollut kohdata oma kuolemanpelko.

Minä en osaa oikein avata sulle noita termejä, mutta taxo ja cef on solumyrkkyjä eli sytostaattihoitoja. Muut varmaan kertoo . . .

tv. thunder
thunder | 20.5.2007 klo 10:59:07