Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Naisten syövät miehen kannalta

Moi! Ehkäpä tämän osion otsikko "Keskustelua naisten syövistä naisnäkökulmasta" pitää miehet loitolla. Olisiko tuolla "Lähipiirissä syöpäpotilas" vilkkaampaa..?

Mieheni on ollut ehdottomasti paras tukeni, omalla hiljaisella tavallaan. Hän on ollut mukana aina kun olen tarvinnut kädestä pitäjää, rauhoittanut kun olen alkanut hössöttämään asioiden kanssa. Syöpä on koko perheen sairaus, mutta me myös katsomme sitä eri vinkkeleistä. Minä olen syöpäsairas ja mieheni läheinen on sairastunut syöpään. Tukea varmasti tarvitaan, niin yhdessä kuin erikseenkin.

Syksyisin terveisin,
teppana | 21.9.2011 klo 10:42:30