Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: Seksuaalisuus
Totta,tärkeä asiaa.Cherry,jäin miettimään tilannettasi.Sairastumisesi on ollut traumaattinen kokemus teille molemmille.Ehkä miehesi pelkää menettävänsä sinut?Uskon ,että me naiset olemme "vahvempia "astioita,sairastuttuammekin,pystymme puhumaan ja purkamaan tunteitamme.Saisitko kumppanisi lähtemään selvittelemään tilannetta ammattiauttajalle?Tilanteen pitkittyminen lukkiuttaa tilannetta..
Seksualisuus on niin haavoittuva alue meissä ja ehkä siksi asioista on vaikeaa puhua avoimesti?
Muista ,että olet arvokas ja haluttava,älä anna naiseutesi murentua.
Ennenkaikkea,Olet HENGISSÄ!Ja kykenet yhä nauttimaan seksualisuudestasi..Parisuhteessa on erilaisia aikoja ,välillä ollaan lähellä toista ja välillä etäällä..Ehkä kevät auttaa teitä löytämään tien toistenne luo?
Omassa suhteessani on läheisyyttä,mutta omat halut ovat kyllä Femarin myötä kateissa.keljuttaa myös kun kroppa ei toimi kuten ennen..limakalvot kuivuvat.Harmittaa..
Kultsikki
- SeksuaalisuusGranulosa
- Re: Seksuaalisuustaistelukala
- Re: SeksuaalisuusPampu
- Re: SeksuaalisuusTellervo
- Re: SeksuaalisuusLenni
- Re: SeksuaalisuusCherry
- Re: SeksuaalisuusGranulosa
- Re: SeksuaalisuusCherry
- Re: Seksuaalisuuskesätuulahdus
- Re: Seksuaalisuuskultsikki
- Re: SeksuaalisuusTulevaisuus?
- Re: Seksuaalisuuskultsikki
- Re: SeksuaalisuusCherry
- Re: Seksuaalisuuskultsikki
- Re: Seksuaalisuusmaruska
- Re: Seksuaalisuusmaruska