Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: reseptorinegatiivisuus

Tella,

Kyselit teinien reaktioita. Minulla pojat 12 ja 9 v ja tyttö 3v. Toi 12 v on varsinaisesti vielä kai "varhaisteini". Pojat näyttävät reagoivan rauhallisemmin, kun mitä luulin. Olihan se shokki kun kerrottiin, mutta vakuuteltiin, että tästä selvitään ja rankkaa tulee äidillä olemaan koko kesä. Muistuttelen myös heille, että äidin heikko olo ei johdu sairaudesta vaan siitä lääkkeestä millä pöpöjä häädetään. Tätähän se lääkärikin myös minulle hoki :-).

12v kysyi tossa yksi päivä jo, että milloin se tukka lähtee ??? Ne on tainneet kääntää senkin asian niin, että se on jotenkin mielenkiintoinen (usein lasten mielestä outo on mielenkiintoista) juttu, kun äidin tukka lähtee. Noh kyllä täytyy tietty varautua myös siihen, että totuus ulkonäöstä tulee varmasti myös lasten suusta, sitten kun se tukka todella katoaa, kuten täällä moni on kertonut.

Perjantaita kaikille
MeriTuuli
MeriTuuli | 18.5.2007 klo 14:26:12