Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Mitä tehdään, jalkoja särkee?

Kiitos teille kanssasisareni!
Sitä samaa ainetta minäkin sain, nyt on jo parempi päivä, toivottavasti tästä eteenkinpäin kivut vähenee.
Soitin syöpäpolille ja kysyin neuvoa. Siellä sanottiin että seuraavalla kerralla ei lopeteta niin äkkiä kortisoonia vaan lopetetaan vähitellen, ottamalla vielä muutama tabletti kuurin jälkeen. Burana 600 käyn hakemassa apteekista.
Liikkeellä olen yrittänyt olla, koska se makuuasentokaan ei tunnu hyvältä.
Kiitos myös tuosta rasvaus ja sukka neuvosta, sitä pitää kokeilla.
Minulla on kolme kertaa tätä hoitoa ja sitten se muuttuu CEF75x3, eikös se ole sitä hoitoa josta hiukset viimeistään lähtee. Hiusten lähtö ei ole mikään ongelma, nehän kasvaa hoidon loputtua takaisin.
Lujille se ottaa, mutta kyllä nämä kestetään, tosin olen vasta hoitojeni alussa.
Terveisin Seijuli
seijuli | 7.3.2011 klo 10:34:20