Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Yleistä syövästä
Re: Elämää kroonisen lymfooman kanssa
On 4 siskoa ja kolme aikuista poikaa, mutta en ole heiltä saanut tukea, eivätkä he haluaisi lähteä kuntoutukseen mukaani enkä haluaisikaan ottaa. Yksin olen yrittänyt pärjäillä tautini kanssa hoitojenkin aikana, vaikka sängyn pohjalla enimmäkseen makasinkin.Nyt olen töissä ja hyvässä kunnossa. Jännittää etukäteen vapunaattona tehtävä CT-kontrolli. Toivottavasti ei ole vielä alkanut aktivoitumaan.
Kuntoutuksen taidan unohtaa, jos ei yksilökursseja hematogisille sairauksille löydy. POTILAS on mielestäni kaikkein tärkein hoidettava, potilaalle ja läheiselle voisi pitää sitten vaikka jonkun jatkokurssin, että kaikilla olisi mahdollisuus päästä kuntoutukseen.
- Re: Elämää kroonisen lymfooman kanssaJanett
- Re: Elämää kroonisen lymfooman kanssavalkovuokko