Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Hoidot ja seuranta
Re: Whipple-leikkaus
Hei, kiitos viesteistä:)))Nimimerkki Savostan, minulla ei ollut kuumetta ennen taudin löytymistä. Oireena oli närästystä ja kolme ylävatsan kipukohtausta, jolloin tautia ensin epäiltiinkin sappikiviksi, mutta lopun tiedätkin... Aluksi tauti ei ollut levinnyt, mutta nythän minulla on ollut jo kaksi eri hoitojaksoa leikkauksen ja adjuvanttihoidon jälkeen. Elikkä jossakin on jotakin, mutta ei varsinaisia etäpesäkkeitä ole vielä onnekseni ilmaantunut.
Nyt on vointinikin ollut selkeästi parempi, kun tuossa helmi- maaliskuussa, eli taas sinnikkäästi eteenpäin. S-markkerit ovat normalisoituneet ja TT-kuvan oudot tiivistymät kadonneet!!
ihanaa, että myös kevät on tullut aurinkoisine ja välillä lämpöisine päivineenkin, jotka saavat aikaan minussa jonkinlaisen "uudistumisen" ja virkistymisen.
Teille molemmille oikein hyvää j voimia antavaa kevättä, kuin myös muillekin palstan lukijoille.
Laittakaahan joskus kuulumisia!
terveisin Riitta
- Whipple-leikkausOlympialainen
- Re: Whipple-leikkausOlympialainen
- Re: Whipple-leikkausSavosta
- Re: Whipple-leikkausRile
- Re: Whipple-leikkausOlympialainen
- Re: Whipple-leikkausSavosta
- Re: Whipple-leikkausOlympialainen
- Re: Whipple-leikkausSavosta
- Re: Whipple-leikkausOlympialainen