Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Rintakystan merkit??

Olen kantanut ylimääräistä pattia rinnassani nyt puolisen vuotta sen jälkeen, kun sen huomasin. On muka ollut niin kiire, ettei ole lääkäriin ehtinyt...No, nyt lääkäri on todennut patin olemassaolon ja odottelen kauhulla jatkotutkimuksia (mammografiaa ym.).

Patti on aristamaton ja kiinni jossain rinnan rakenteessa eli liikkumaton kyhmy. Pinnaltaan se on sileän tuntuinen ja säännöllisen muotoinen (pienen pieni luumu, läpimitta noin 1 cm päältä kopeloituna).

Onko teillä kokemuksia kystista? Voisiko pattini olla kysta? Onko pahanlaatuinen patti sileä ja säännöllisen muotoinen vai voiko se olla millainen vain?

Olen kiitollinen vastauksista!
pensasmustikka | 27.5.2006 klo 09:58:40