Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: Rintasyöpädiagnoosi viikko sitten.
Hei Isa,Sairastan eri syöpää, mutta muuten on samoja pelkoja ja tuntemuksia, sekä samantyyppinen elämäntilanne kuin sinulla.
Menin lokakuussa normaaliin keisarinleikkaukseen, joka siinä leikkauspöydällä laajeni yllättäen radikaaliksi syöpäleikkaukseksi. Nyt sitten yritän toipua järkytyksestä ja keskittyä vauvanhoitoon sytostaattihoitojen välillä. Minulla myös terveelliset elämäntavat, jne. joten vaikea käsittää miksi sairastuin aggressiivisimpaan ja tappavimpaan munasarjasyöpään.
Oman tulevaisuuden ja jaksamisen lisäksi on suuri huoli puolisosta - kuinka kauan ja millä voimilla hän jaksaa hoitaa meidän keskospoikaa, minua sekä työnsä. Asun pk-seudulla ja keskustelisin mielelläni näistä asioista enemmänkin.
t. Äkäinen Pikku Myy
- Re: Rintasyöpädiagnoosi viikko sitten.Äkäinen Pikku Myy
- Re: Rintasyöpädiagnoosi viikko sitten.ei se jalosta
- Re: Rintasyöpädiagnoosi viikko sitten.ei se jalosta
- Re: Rintasyöpädiagnoosi viikko sitten.Kristitty Lilja